Hahn - 2010-03-21 12:01:37

W ostatnim sobotnim meczu Premier League, Arsenal pokonał West Ham United 2:0, pomimo gry w osłabieniu w drugiej połowie. Dzięki wygranej "Kanonierzy" awansowali na pozycję lidera tabeli.

Arsenal od początku spotkania miał przewagę. W 5 minucie Nicklas Bendtner zagrał z klepki z Denilsonem i Brazylijczyk płaskim strzałem przy słupku pokonał Roberta Greena. w 25 minucie Nasri zagrał prostopadłą piłkę do Bendtnera, ale Duńczyka ubiegł Green. W końcówce pierwszej połowy sędzia w kontrowersyjnych okolicznościach wyrzucił z boiska Thomasa Vermaelena za faul w polu karnym na Franco i podyktował "jedenastkę" dla WHU. Manuel Almunia jednak zatrzymał strzał Alessandro Diamantiego.

Na kwadrans przed końcem spotkania prowadzenie dla Arsenalu mógł podwyższyć Sol Campbell, jednak jego strzał wybronił Green. W odpowiedzi wprowadzony chwilę wcześniej Carltone Cole, ograł przed polem karnym Alexa Songa, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 82 minucie Arsenal podwyższył prowadzenie. Matthew Upson zatrzymał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy. Z 11 metrów nie pomylił się Cesc Fabregas. Dzięki wygranej Arsenal awansował na pozycję lidera tabeli.

Arsenal - West Ham United 2:0 (1:0)
1:0 Denilson 5'
2:0 Fabregas 82'

Arsenal: Almunia, Eboue, Campbell, Vermaelen, Clichy, Fabregas, Song, Denilson, Nasri (74 Sagna), Bendtner (58 Diaby), Arshavin (84 Eduardo).

West Ham: Green, Spector, Tomkins, Upson, Daprela, Diamanti, Kovac (70 Noble), Behrami, Stanislas, Mido (75 McCarthy), Franco (57 Cole).

Żółte kartki: Diamanti, Kovac, Upson, Daprela (WHU), Campbell (Arsenal)

Czerwona kartka: Vermaelen (Arsenal)